Category "Aktuality"

14Srp2018

Londýnský unikát přijíždí opět do Karlína!

Přijďte se svézt 4. a 5. září v dvoupatrovém autobuse, anebo si jen udělat ussie s tímto unikátem. Cože to je ta “ussie”? Přeci jedna z mnoha forem selfíček, tak jako uglie nebo dronie. Pojďte s námi při vyhlídkové jízdě slavným londýnským autobusem objevit anglicismy, bez kterých si dnešní mluvu již nedokážeme představit, ale i ty, které se v budoucnosti v našem slovníku nejspíše ustálí. Stačí nasednout na jakékoli zastávce. Bude to cool!

Jízda je zdarma. Maminky s dětmi i kočárky jsou vítány.

Více informací se dozvíte na www.chc.cz/doubledecker.

 

 

   

9Čvc2018

Chtějí vaše děti koukat na videa v angličtině, ale vy nechcete, aby trávily čas u obrazovky? Chcete jim videa pouštět, ale nechcete naplnit jejich den pasivní činností? Pokud video odpovídá věku dítěte, určitě mu neuškodí. Samozřejmě ale platí: všeho moc škodí.

Videa jako Peppa Pig nebo seriály ze supersimpleonline.com mohou dětem předat relavantní slovní zásobu, prohloubit jejich vztah k cizímu jazyku a budou je bavit, takže se na ně budou chtít dívat opakovaně. Nebezpečím je, že vizuální stránka videí bývá dominantní a jazyk je dítě schopno vnímat pouze okrajově. Zároveň, ať chceme nebo ne, jde o pasivní formu předávání jazyka, která není tak efektivní jako aktivní zapojení dítěte do komunikace.

Rozhodnutí, zda dětem videa v angličtině pouštět, je na vás. Z metodického hlediska jsou velice vhodným doplňkem aktivního používání jazyka, ale vzhledem k nekonečnosti internetu je nutné pečlivě vybírat.

19Čvn2018

I letos otevíráme jazykové příměstské tábory v angličtině a němčině pro děti od 3 do 15 let.

 

Věk:

Kovbojové (3-6 let)

Průzkumníci (6-8 let)

Detektivové (9-12 let)

Redaktoři (13-15 let)

 

Jazyky:

angličtina a němčina

 

Lokace:

Radotín, jazyková škola Channel Crossings

Karlín, jazyková škola Channel Crossings

Třebotov, vzdělávací prostor Lví brána

Radotín, mateřská školaHastrmánek

Suchdol, soukromá školka a jesle Ptáčata

 

Cena zahrnuje:

zábavnou dopolední výuku

obědy

odpolední aktivity v AJ/NJ

vstupné na výletech

 

Příklady aktivit:

návštěva Triloparku

tvořivá dílna v Muddum art space

sportovní pohybové odpoledne

robotická dílna s Lego Education

 

Cena:

od 2990 Kč

Přihlásit se můžete na www.chc.cz/primestskytabor nebo na adrese tabor@chc.cz.

 

 

 

 

 

11Kvě2018

Co když dítě během anglického programu mlčí. Třeba se ani nezapojuje, jen je s ostatními dětmi ve skupince, ale v pohodě se nechá “převálcovat” extrovertnějšími dětmi. Znamená to, že se nic neučí? Rozhodně ne. Každé dítě reaguje jinak. Některé se zapojí okamžitě, hned začne opakovat, co dělá nebo říká lektor, některé děti potřebují času více. Navíc prožívají něco, čemu se říká “tiché období”. U každého dítěte může navíc probíhat různě dlouhou dobu. Během toho nicméně děti veškeré vjemy z okolí vnímají…absorbují, jen potřebují posbírat odvahu. Je důležité v tuto chvíli na děti netlačit, a nevytvářet na ně tlak. Ten naopak může zapříčinit to, že se dítě se dítě do budoucna zasekne a vytvoří si negativní emoci. Důvěřujme dítěti, jakmile sebere odvahu a projeví se, zjistíme, co všechno už umí.

9Dub2018

Chutnají vám cupcaky? A víte, jak se připravují? Dorazte 20.4. na naši jednorázovou akci na radotínské pobočce jazykové školy Channel Crossings

Tyto malé dortíky si upečeme a přitom se naučíme, co znamená flour, butter nebo sugar. A na závěr si na nich všichni společně pochutnáme. Odpoledne povede oblíbený lektor Rob.

kdy: pátek 20. dubna 2018, 16:30 – 18:00

kde: jazyková škola Channel Crossings Radotín, Vrážská 238 (přímo naproti nádraží)

vstup zdarma

nutná registrace na firststeps@chc.cz

29Bře2018

Metodik dětských kurzů Vít Vořechovský se 22. 3. 2018 účastnil konference zaměřené mimo jiné na výuku dětí Join the journey. Kromě obecnějších témat měl příležitost se zapojit do diskuse o tom, jak se děti učí jazyky (Language Acquisition) se Zuzanou Strakovou a Ninou Lauder. Rodiče a učitelé, nebojte se tzv. tiché fáze – to, že děti nic neříkají, neznamená, že se neučí!

27Bře2018

Pravidelně pro vás zveřejňujeme krátké příspěvky o angličtině pro děti. Inspirujte se, jak angličtinu dětí podpořit, a zjistěte víc o programu FIRST STEPS. Přečíst si je můžete v Blogu.

19Úno2018

Zimě jsme zamávali a už pomalu vyhlížíme jarní počasí, abychom zase mohli vyrazit ven. Abychom jaro přivolali, zavzpomínali jsme na piknik, který jsme v Biotopu pořádali v září 2017. Koukněte do galerie a těšte se na další piknik s námi.